_DSC0094_1

Luiza Niedźwiecka-Kowalonek – artystka multimedialna, promotor sztuki, prowadzi liczne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Ukończyła studia Akademię Sztuk Plastycznych w Poznaniu: na Wydziale Edukacji Artystycznej z aneksem na Wydziale Komunikacji Multimedialnej oraz dyplom na Wydziale Malarstwa. Odbyła kilkanaście pokazów w kraju i zagranicą. Tworzy i przeprowadzi wiele projektów autorskich mających na celu wspieranie dzieci i młodzieży ze środowisk, które mają ograniczony dostęp do kultury i sztuki. w roku 2003 otrzymala nagrodę Prezydenta Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia twórcze, a w szczególności za edukację artystyczną i promowanie sztuki. Natomiast w 2004 – Medal Młodej Sztuki dla Twórców Artystów i Animatorów Kultury w dziedzinie Animacji.Współpracuje również z placówkami socjoterapeutycznymi, domami dziecka i policją. W LUPIE prowadzi zajęcia z ArteTerapii oraz Twórczego Myślenia.

Michał Kowalonek – wokalista o charakterystycznym, lekko zachrypniętym głosie. Ponadto kompozytor, muzyk, autor tekstów. Pochodzi z muzykalnej rodziny, gdzie przyswajał sobie grę na różnych instrumentach od najmłodszych lat (m.in. gitara klasyczna, pianino, bębny). Współzałożyciel i członek zespołu Snowman, a także unikatowej formacji Lumikulu z udziałem dzieci. Od roku 2012 wokalista w zespole Myslovitz. Współpracuje z poznańskim Teatrem Usta Usta Republika, dla którego skomponował oprawę muzyczną do kilku spektakli. Z muzykami Snowmana stworzył ścieżkę dźwiękową do filmów kina niemego. Współpracował m.in. z Krzysztofem Grabkiem, Małgorzatą Ostrowską, Qlheadem czy zespołem Wszystkie Wschody Słońca. W swojej karierze muzycznej wydał 4 albumy. Posiada szerokie inspiracje muzyczne: od muzyki klasycznej, przez disco lat 70-80, po elektronikę, rock i muzykę alternatywną. W LUPIE prowadzi warsztaty Lumikulu oraz Studio Nagrań ZENA.

_DSC0005_1
_DSC0081

Joanna Maria Chrzanowska – doktor filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rzeczoznawca przedmiotowy z filozofii i etyki w Ministerstwie Edukacji Narodowej, absolwentka chemii i filozofii, trenerka Odysei Umysłu. Zajmuje się głównie dydaktyką filozofii i etyki, jest nauczycielką etyki i filozofii w poznańskich szkołach. Prowadzi serwis Nauczanie Filozofii na portalu Academicon.pl. Jest przewodniczącą stowarzyszenia Akademia Myśli (akademiamysli.pl), które propaguje wiedzę akademicką oraz edukację nieformalną. Prowadzi wiele autorskich warsztatów z twórczego myślenia. Fascynuje ją świat graffiti, organizuje ogólnopolskie eventy, prowadzi warsztaty street-artu dla dzieci i młodzieży. Amatorsko fotografuje. W 2010 roku odbyła podróż do Peru, której efektem jest film o kolei Ernesta Mailnowskiego. W LUPIE zajmuje się Sterfą Sztuki oraz ArtŚwietlicą.

_DSC0063_1

Aleksandra F. Michalska –  absolwentka bułgarystyki, studiów podyplomowych z kulturoznawstwa, historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz indywidualnej specjalizacji z malarstwa i ikonopisania na Akademii Sztuk Pięknych w Sofii. W Bułgarii pracowała jako lektor języka polskiego na Uniwersytecie im. Paisija Chilendarskiego w Płowdiwie oraz w Ambasadzie RP i Instytucie Polskim w Sofii, zajmując się promocją kultury polskiej zagranicą, kontaktem z mediami i koordynacją działań o profilu edukacyjno – kulturalnym. W latach 2012-2014 pracowała w największej agencji reklamowej w Polsce koordynując pracę przy produkcji telewizyjnych i radiowych spotów reklamowych. W 2015 r. pracowała jako edukator w Muzeum Pałacu w Rogalinie – Oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu. Równolegle, od 2011 r. zajmuje się edukacją artystyczną prowadząc zajęcia semestralne z ikonopisania na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jest kuratorem wystaw artystki Sylwii Taciak. W LUPIE organizuje wernisaże oraz prowadzi ikonopisanie.

_DSC9809

Aga Ostrowska – ukończyła Wydział Wzornictwa w WSSS w specjalności projektowanie ubioru w pracowni prof. Jana Finksteina oraz specjalizację konesersko- antykwaryczną w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W życiu zawodowym łączy pasje twórcze i edukacyjne. Autorka kostiumów do kampanii reklamowych i teledysków, a także licznych kolekcji odzieży, uhonorowana m.in. główną nagrodą w Konkursie dla Młodych Talentów w 1994 roku, wyróżnieniem w Konkursie o Srebrną Pętelkę w 1996 roku, a także tytułem w rankingu 100 Polek Roku 1999. Od 2010 roku zajmuje się równolegle tkaniną artystyczną – jej prace można było zobaczyć m.in. podczas Mediations Biennale w 2012 roku oraz w Galerii Tak. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi tworząc autorskie programy związane z edukacją artystyczną. W LUPIE prowadzi zajęcia wykorzystujące różne techniki rękodzielnicze w sztuce, a także zajęcia z projektowania mody.

_DSC9955

Michał Kuleta – DJ, realizator dźwięku, miłośnik dobrego analogowego brzmienia. Konsekwentnie łączy pracę zawodową z muzycznymi realizacjami – ukończył Pulse Recording Colledge w Dubline (IRL), gdzie otrzymał London Sound Engineering Certificate, więdzę o polskim rynku muzycznym zdobywał w m.in. w Akademii Menedżerów Muzycznych w Warszawie. Od 2015 roku prowadzi Zena Music – studio nagrań. W Lupie nagrywa i miksuje.

Fot. Krzysztof Kubiak, FotoKrzyk